Исследования Вяжущих и Адгезивов - Зайцев Евгений Иванович

Все срастется, все склеится...

 

Контакти

МИ (ФОП Зайцев Є.І.)
ХАРКIВ, Україна
вул. Багратiона, 10/9
(Новi Дома,
район стадiона ХТЗ)
Телефони:
+38 (099) 5634850 моб.
+38 (097) 2939995 моб.
+38 (057) 7643603 Харкiв
працюємо з 10 - до 16

 

E-mail: werba2003{собачка}ukr.net

 

Способи доставки:

• Самовивезення
• Транспортна компанія

• Працюємо по всій Україні.
Відправка службами
Інтайм (найчастіше), Нова Пошта
у СР та ПТ кожен тиждень

 

Способи оплати:

• Готівкою
• Безготівковий розрахунок
• Накладений платіж

 

Від Замовника нам необхідна наступна інформація:

• Що замовляється
• Повністю ПІБ на кого відправляти
(ПІБ від кого буде оплата, якщо воно відмінно від ПІБ одержувача)
• Місто, контактний телефон

 

Дзвоніть нам і дізнайтеся:

• Повну вичерпну інформацію про продукт
• Реквізити для оплати (картка Приватбанку або р/р підприємства за рахунком-фактурою)
• У який найближчим часом вам буде відвантажено товар.

Наш Торговий зал: + 38 (099) 563-48-50, (097) 293-99-95 с 10 до 16 будні

 

 

Натисни "Мені подобається"
та вступи в клуб силіконових очумільців

 

Підписуйся на новини і отримуй
Технології та Нові Ідеї створення форм

Питання та вiдповiдi

Технологiя виготовлення форм - силiконових або полiуретанових - як зробити форму для вiдливання

Це вiдео - переклад з коментарями англiйськiй версiї. Тут показана технологiя виготовлення простої гнучкої форми, що складається з двох частин, iз двокомпонентного полiуретану холодного затвердiння. Форма для лиття iз двокомпонентного силiкону робиться аналогiчно.



1. Робимо контейнер для заливки. Його можна зробити з будь-якого жорсткого матерiалу - склопластику, ДСП, дерев'яних дощечок, конструктора "Лего" або пiдiбрати за розмiром готову ємнiсть або ящик.

2. З'єднуємо деталi каркаса будь-яким клеєм так, щоб контейнер мiцно тримався i не було щiлин для витоку. У вiдео частини обичайки з'єднуються клеєм-розплавом за допомогою клейового пiстолета.

3. Беремо скульптурний пластилiн, що не твердiє (дитячий сильно липне, вiд нього важко очищати модель), рiвномiрно його укладаємо майже до половини контейнера. Поверхня пластелiну повинна бути гладкою, без щiлин.

4. У пластелiн укладаємо модель. У пластелiнi робимо дiрочки олiвцем - "замки", щоб при виготовленнi виливки у подальшому не вiдбувалося змiщення частин форми.

5. Тепер вимiрюємо необхiдний обсяг формоутворюючого матерiалу. Обсяг можна пiдрахувати за розмiрами контейнера або насипати сипкого матерiалу, який потiм висипається у мiрну ємнiсть.

6. Змащуємо поверхню моделi роздiловим мастилом. Для силiконової форми не можна використовувати силiконове мастило!, а можна, наприклад, використовувати, жировий, восковий роздiляючий засiб чи мильний розчин.

7. Змiшуємо компоненти формувальної маси у зазначеному в iнструкцiї спiввiдношеннi. Ллємо повiльно тонкою цiвкою по контуру обичайки, щоб не викликати появи бульбашок.

8. Чекаємо затвердiння верхньої частини форми i видаляємо пластелiн. Потрiбно видалити його повнiстю i дуже акуратно, щоб не пошкодити поверхню.

9. Знову змащуємо поверхню моделi та форми, включаючи замки, i готуємо 2-х компонентний формувальний матерiал. Чекаємо повного затвердiння форми. Пiсля чого форма роздiляється, модель виймається. Форма готова.

10. З'єднуємо частини форми, забезпечивши щiльне прилягання. Використовуємо вибраний литтєвий матерiал - полiмерну смолу, гiпс з добавками, розплавлений парафiн i т.д. - для виготовлення виливки.

 

Особливостi силiкону ЕЛАСТОФОРМ

Звертаємо вашу увагу, що силiкони з даною групою каталiзатора не є високорозтяжними i мають обмежену мiцнiсть.

Це означає, що до форм треба ставитися дбайливо, i тодi вони служать досить довго, повнiстю передаючи рельєф i фактуру моделi.

Форми з силiкону Еластоформ не можуть вивертатися як рукавичка, складатися навпiл, iнакше можливi розриви та iншi механiчнi пошкодження.

Особливо потрiбно бути обережними при виготовленнi виливкiв з великими поднутренiямi. Для виготовлення складних моделей необхiдно застосовувати особливi технологiчнi прийоми - подiл форми на декiлька частин, виготовлення пiдтримуючого каркаса i т.п.

 

Як робити форму для лиття з силiкону для форм Еластоформа

Технологiя виготовлення форми для вiдливання з силiкону для форм Еластоформа повнiстю аналогiчна тiй, що показана на вiдео. Наш силiкон також є двокомпонентним - постачається в комплектi з каталiзатором (затверджувачем) i застигає при кiмнатнiй температурi.



На що треба звернути увагу:

1. Пiсля зберiгання, перевезення при низьких температурах перед застосуванням силiкон Еластоформ необхiдно витримати в теплi i спокої не менше доби.

2. На 1 кг основи силiкону Еластоформа рекомендується 25-30 г каталiзатора - зручно вiдмiряти одноразовим шприцом! iснує залежнiсть вiд кiлькостi використовуваного каталiзатора - чим бiльше каталiзатора, тим швидше застигає форма, але вона бiльш жорстка, негнучка, якщо менше каталiзатора - форма застигає довше, але вона бiльш гнучка, еластична.

3. До силiкону нiчого не прилипає. Мастило потрiбне лише при виготовленнi форми для легкого зняття з моделi, при виготовленнi форм з двох частин, як показано на вiдео. У такому разi не можна використовувати силiконове мастило, а необхiдно використовувати мастило жирове чи воскове (наприклад, розтопити вiск i змiшати 1:10 з бензином) або мильний розчин.

4. Тикучiсть у силiкону Еластоформ зберiгається протягом 8 годин, тому в контейнерах для заливки не повинно бути щiлин. Матерiал повнiстю твердне за 24 години. Потрiбно дочекатися повного затвердiння силiконової форми.

5. Силiкони мають меншу розривну мiцнiсть, нiж полiуретан або формопласт, тому з формами потрiбно працювати акуратно. До переваг силiкону вiдносяться їх: нетоксичнiсть, 100% iдеальне вiдображення поверхнi, легкiсть в роботi (навiть непрофесiоналам), не вимагають спецiального обладнання та постiйного застосування мастила.

 

Способи оплати та отримання наших матерiалiв

Способи оплати - 1) перерахування грошей на розрахунковий рахунок нашого закладу по рахунок-фактурi (заповнюється квитанцiя в будь-якому банку або безготiвковий розрахунок) або 2) поповнення картки Приватбанку або Правекс-банку. Вкажiть який спосiб оплати вам зручнiший - виписати рахунок-фактуру або надати номер картки.

Нам необхiдно повiдомити ваше ПiБ (повнi), мiсто, контактнi телефони або назву фiрми (якщо юридична особа).

Способи пересилання - службою перевезення iнтайм. Вантажi вiдправляються 2 рази на тиждень в СР та ПТ. Доставку оплачує покупець на мiсцi в службi доставки. Сума доставки залежить вiд ваги, об'єму, кiлькостi мiсць.

Пiсля вiдправки вантажу ми iнформуємо покупця якою службою була проведена доставка, даємо точну адресу служби доставки, номер вiдвантажувальної декларацiї, суму до оплати.

 

Мiнiмальна партiя, розфасовка, знижки

Силiкон йде в комплектi з каталiзатором. Розфасофка  по 1 i 5 кг. Мiнiмальна партiя - 1 кг.

Мiнiмальна партiя покупки формопласта - 2 кг.

 

iнструкцiї iз застосування i характеристики силiкону для форм

Читайте iнструкцiю i дивiться характеристики Еластоформа на сторiнцi Силiкон для форм.

Силiкон для форм призначений для багаторазового заливання, скiльки разiв залежить i вiд самої форми i вiд моделi - наскiльки величин, ваги та складностi. Лабораторних даних по кiлькостi заливок у нас немає.

Еластоформ iдеально пiдходить для гiпсових вiдливань. Наш матерiал також регулярно купують i використовують для бетонних i полiмербетонний виробiв. Для простих масових бетонних i полiмербетонних виробiв найчастiше використовують негнучкi форми - пластик, склопластик, залiзнi i т.д, а силiконовi форми використовують в тих випадках, коли потрiбна висока точнiсть передачi форми, коли дуже складна поверхня, яку не може повторити жорстка форма, коли необхiдно зробити злiпок з моделi для подальшого виготовлення жорстких склопластикових форм (для масовки).

Еластоформ часто використовують в якостi перехiдної форми до жорсткої форми.

Головнi переваги силiкону - простота i невибагливiсть в роботi, нетоксичнiсть, термостiйкiсть i стiйкiсть до агресивних середовищ, порiвняно недорога цiна.

Товщина шару заливки силiкону на оригiнал виробу - вiд 5 мм до 30 мм визначається дослiдним шляхом, залежить вiд складностi, розмiрiв i т.п.

Наш матерiал на вертикальну поверхню пензликом не наноситься, так як вiн текучий. По консистенцiї - як згущене молоко бiлого кольору. Нехарчовий - для тiла i продуктiв харчування не пiдходить. Застигання - не миттєве.

 

ФОРМОПЛАСТ, СИЛІКОН або полiуретан? ПОРІВНЯННЯ

Як пiдiбрати матерiал для виготовлення еластичної форми для вiдливок з гiпсу, бетону, полiмербетону, полiмерних (полiефiрних i епоксидних) смол, штучного каменю. Ми розглянемо переваги i недолiки всiх iснуючих видiв компаундiв.

Гнучкi ("гумовi") форми-матрицi дозволяють вiдтворювати i тиражувати складнi фактури та поверхнi. Вони застосовуються для виготовлення штучного каменю, декоративної плитки, гiпсової лiпнини, створення малих архiтектурних форм, статуеток i художнiх виробiв, фiгурних свiчок, виробiв зi склопластику i т. п.

iснує чотири види матерiалiв для виготовлення еластичних форм - ПВХ (формопласт), силiконовi, полiуретановi i тiоколовi матерiали.


ФОРМОПЛАСТ


Найдешевший, але важкий в роботi - ПВХ компаунд - формопласт. Це однокомпонентний компаунд. Формопласт розплавляється i заливається при високiй температурi (до 200 ° С). Важливо чiтко витримувати температурний режим, тому що при перегрiваннi вiн буде не придатний до подальшого використання, тому необхiдно спецiальне плавильне обладнання з регулюванням температури. Крiм того, потрiбна витяжка, так як при нагрiваннi формопласт видiляє отруйнi речовини.

Форми з формопласту не дають пiдвищеної точностi виливкiв, так як є усадка. Формопластовi матрицi використовуються пiд час вiдливання не вище 70 ° С.
Переваги: дешевизна, мiцнiсть форми в порiвняннi з силiконовими формами, не потрiбно нiяких добавок - нi каталiзаторiв, нi затверджувачiв.

Недолiки: токсичний, потрiбне спецiальне обладнання, спецiальнi навички в роботi, є усадка, при заливцi (виготовленнi форми) може сильно прилипати до моделi, нетермостiйкий. При низьких температурах (- 10 - 15 ° С) твердне.

Наступнi три види матерiалiв ще називають "рiдкою гумою". Вони представляють собою текучi склади, перехiднi при твердiння в гумоподiбний стан.



СИЛІКОН ДЛЯ ФОРМ

Силiконовий компаунд буває однокомпонентний, двокомпонентний i багатокомпонентний.
Однокомпонентнi компаунди - це в основному будiвельнi герметики для iзоляцiї швiв. Вони тверднуть тiльки при невеликiй товщинi шару i не використовуються для форм.
Для виготовлення форм призначенi двокомпонентнi матерiали: силiконовий компаунд (основний склад) + каталiзатор.

Силiкон для форм застигає при кiмнатнiй температурi при змiшуваннi з каталiзатором. Цей матерiал легко змiшується, допускає вiдхилення в дозуваннi компонентiв. При змiшуваннi не видiляє токсичних речовин. Добре знiмається з матерiалу моделi, практично не дає усадки, не вимагає додаткових мастил, допускає заливання в широкому дiапазонi температур.

Переваги: вiдмiнними особливостями силiконових матерiалiв для заливки є їх термостiйкiсть (до 200° С i вище градусiв), стiйкiсть до багатьох агресивних середовищ, простота в роботi i нетоксичнiсть (силiкони широко використовуються в медицинi), висока точнiсть злiпка.

Недолiком є помiрна мiцнiсть, порiвняно з мiцнiстю формопласту, але поступається мiцностi полiуретану.


ПОЛІУРЕТАН ДЛЯ ФОРМ

Найдорожчий i досить мiцний склад - заливний полiуретан. Це двокомпонентний або багатокомпонентний матерiал.

Полiуретани для форм мають досить високу цiну, так як на ринку СНД представленi тiльки американськi i європейськi полiуретановi продукти. В Українi та Росiї ще не освоєно виробництво полiуретанових компаундiв для заливки для виготовлення форм.

Також як i силiконовий компаунд, полiуретан для форм твердне при кiмнатнiй температурi при змiшуваннi всiх наявних в наборi компонентiв.

Необхiдно чiтко дотримуватися iнструкцiй з заливки при змiшуваннi: має дотримуватися спiввiдношення всiх компонентiв при змiшуваннi. При неправильному спiввiдношеннi буде знижена мiцнiсть i довговiчнiсть, адже компоненти, що не прореагували викликають руйнування форми.
При вiдкриваннi певної кiлькостi упаковки, всю кiлькiсть сировини необхiдно використати вiдразу ж, тобто не можна його дiлити на рiзнi порцiї, так як полiуретановi компоненти починають взаємодiяти з повiтрям, вологою i псуються - змiнюють свої властивостi.

Складнiсть роботи полягає ще й у тому, що полiуретан сильно прилипає до всiх матерiалiв, з яких знiмається форма. Потрiбна велика кiлькiсть мастила, потрiбно ретельно проводити змазування моделi.

Компоненти полiуретану отруйнi i бояться контакту з повiтрям i вологою. Основнi марки полiуретану не стiйкi до таких матерiалiв як гiпс, цемент, полiмернi смоли, тому потрiбно бути уважним до рекомендацiй виробника.

Пiд кожен матерiал треба вибирати конкретну марку полiуретану. Форми з полiуретану в основному призначенi для матерiалiв, що заливаються при температурi до 70° С.

Переваги: високi характеристики мiсностi, велика гнучкiсть, мала усадка.

Недолiки: висока цiна, токсичнiсть, складнiсть у роботi, потрiбне пiдвищене i ретельне змащування, досить густий, в'язкий матерiал - складно заливати.


ТIОКОЛОВІ СКЛАДОВI

Тiоколовие компаунди бувають дво-i багатокомпонентнi.

Вони подiбнi за властивостями з силiконовими, але мають таку ж або бiльш низьку мiцнiсть, низьку термостiйкiсть виготовлених з них форм.

Головна перевага - висока стiйкiсть до нафтопродуктiв (рiзних розчинникiв, що входять до складу полiмерних смол, з яких роблять деякi виливки).

Переваги: стiйкiсть до розчинникiв, нетоксичнiсть.

Недолiки: тiоколовi компаунди бiльш густi, нiж силiконовi - з ними складнiше працювати. Виробляються в обмежених кiлькостях. Дуже специфiчний матерiал, на любителя.

 

 

на русском языкеукраїнською мовою